Meditacijos praktikumas “Renkuosi ramybę”

Nuo 2024 m. sausio 25 d. 18 val. Patyrimų erdvėje „Chandrashila”, Basanavičiaus g.29 A – 59, Vilniuje

Meditacijos praktikumas “Renkuosi ramybę”
 
Mano protas kaip ugnis, gali sudeginti mane iš vidaus, sunaikindamas mano gražias idėjas, norus ir energiją, jei tik leisiu jam įsiliepsnoti, nekreipdama dėmesio, ką galvoju. Arba – gali būti labai naudingas, vesdamas mane pasirinktomis mintimis į kūrybą, darbus ir bendradarbiavimą, jei stebėsiu, jog mintys būtų prižiūrimos ir pasirinktos.
 
Jei tu skaitai šias eilutes ir jau dabar prieštarauja man savo mintyse sakydama – “aš juk negaliu pasirinkti”, “aš nekontroliuoju savo minčių “, “bet juk mintys stipresnės už mane” – sustok ir suabejok – ar tu tikrai manai, kad negali pasirinkti, apie ką galvoti ir ko ne galvoti? Aš paklausčiau, “o kas tuomet gali, jei ne tu?” Mano atsakymas – niekas kitas, tik tu gali girdėti savo mintis ir jas valdyti.
Taip, žinoma, tai nėra paprasta – suvaldyti savo mintis. Tai tikriausiai pats sudėtingiausias procesas, kurį mums, žmonėms tenka patirti, išgyventi. Bet Tai yra ir prasmingiausias procesas, arba mūsų vidinis darbas -ką galime ir turime padaryti dėl savęs – savo sveikatos, ramybės, gyvenimo kokybės ir gerovės.
Aš pasirinkau prižiūrėti savo minčių ugnį, kai sutikau savo jogos Mokytoją, Prasadą, keliaudama Indijoje 2010- ais metais. Ir jau 14 metų judu link savo vidinės ramybės, naudodama įvairius įrankius, kuriuos perimu iš Mokytojo ir tuomet taikau savo kasdienoje: tai jogos asanų praktiką, kvėpavimo pratimus, meditatyvaus judesio praktiką, mantrų giedojimą, įvairias meditacijas.
Tai man padeda vis ramiau ir pilnatviškiau gyventi ir kurti, būti gerame santykyje su savimi ir žmonėmis.
Baigusi keletą jogos mokytojų programų Indijoje (2012 ir 2016 m.), keletą programų Lietuvoje (2015 metais ir 2018 m.), nusprendžiau nerti giliau į save ir atrasti dar didesnės ramybės resursus, kad galėčiau padėti ne tik sau, bet ir tau, jei taip panorėsi.
Todėl tik prasidėjus 2024 metams, sausio 1 -ąją išvykau į meditacijos fasilitatorių kursą, vedamą mano Mokytojo Prasad Rangnekar ir tuo labai džiaugiuosi.
Ši programa man suteikė dar vieną nuostabų praktinį įrankį, kuriuo dalinsiuosi savo vedamame meditacijų praktikume. Jis vyks kiekvieną ketvirtadienį, vieną kartą į savaitę 18 – 20
val. Ir vien1 pusdienį į mėnesį – šeštadieniais, 10 – 13 val.
Startuos šis kursas ilgesniu, pusdienio formatu sausio 27 dieną, 10 val. Tam, kad geriau pažinčiau jus ir jūsų poreikius, ir tuo pačiu galėčiau pateikti svarbiausias pagrindines žinias apie jogos meditacijos esmę. Šis kursas apjungs skirtingas meditacijos rūšis. Tiksliau kelią į “tikrąją” meditaciją. Kurią daugelis įsivaizduojame, kaip “sėdėti ramiai ir stebėti mintis” arba “nieko negalvoti”. Daugeliui žmonių vien sėdėti yra sunku, nes kūnas nepasiruošęs arba protas neramus, arba iš prigimties aktyvumas labai didelis. Ši programa ypatingai bus naudinga tiems dalyviams, kuriems išbūti tyloje ir ramiai yra nepaprasta. Tačiau labai naudingas visiems, kurie nori būti ramesni savo prote ir kūne, būti labiau koncentruoti gyvenime ir produktyvesni.
Meditacijos naudos yra tyrinėtos daugelyje mokslinių tyrimų, kurie atskleidžia, jog meditacija padeda žmonėms, išgyvenantiems nerimą, depresiją, emocinį nestabilumą, padeda mažinti stresą, išgyventi gyvenimo iššūkius. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog meditacija didina imunitetą, mažina uždegiminius procesus, skausmą, augina pozityvumą, gerina atmintį, aktyvina smegenų veiklą, kelia produktyvumą, didina empatiją, mažina vienišumo jausmą.
Dvasinio pažinimo kelyje – meditacija yra vartai į savo “tikrąjį Aš”. Tai kelias į ramybę, išmintį ir sąmonės prasiplėtimą. Praktikuodami meditaciją išmokstame ne tik būti momente, bet ir matyti akimirkos grožį, unikalumą ir priimti gyvenimo tėkmę – su visomis dovanomis ir iššūkiais.
Tačiau norint pasiekti jau paminėtų rezultatų ir naudų, žinoma, jog neužtenka pamedituoti 1 val. savaitėje. Todėl kviečiu tave suformuoti meditacinius įgūdžius, naudojant tinkamus instrumentus, šiame praktikų kurse, kuris startuos nuo sausio 27 d. ir vyks 3 mėn. iki balandžio 27 d.
Kurse išmoksi skirtingų nusiraminimo būdų, kurie leis valdyti streso lygmenį šiame greitame nenuspėjamame pasaulyje. Mes praktikuosime: judesio meditacijas, garso meditacijas, kvėpavimo meditacijas ir tylos (koncentracijos) meditacijas.
Kviečiu pasirinkti – kurti savo vidinę ramybę. Aš būsiu šalia, dalinsiuosi savo patirtimi, įkvėpimu ir palaikymu viso kurso metu. Kiekvienam dalyviui skirsiu individualų dėmesį, saugiai ir su meile.
Kurso pristatymas vyks sausio 25 d. 18 – 20 val. Patyrimų erdvėje “Chandrashila” – kviečiu dalyvauti.
Susitiksime kiekvieną ketvirtadienį 18 – 20 val.
 
Ilgesnės praktikos vyks vieną kartą į mėnesį, šeštadieniais: sausio 27 d., vasario 24 d., kovo 23, balandžio 27 d.

Jei gyvenate kitame mieste, galite registruotis tik šeštadieninėms praktikoms (visų šeštadienių abonementas – 80 eur, mokant už kartą – 30 eur).
Mainai: 240 eur už kursą (80 eur už mėnesį – 4 ketvirtadieniniai ir 1 šeštadieninis). Norintiems prisijungti į vienkartinį užsiėmimą – ketvirtadienio praktikų mokestis – 20 eur, šeštadienio – 30 eur).
Kviesiu įsigyti mėnesio abonementą (80 eur).
 
Laukiu jūsų registracijų el.paštu: patyrimoratas@gmail.com, tel.pasiteiravimui +37068718898
 
Ramunė Dhara
Scroll to Top